Новости Волгоградской митрополии

В молитву во время губительного поветрия внесены обращения к святым волгоградской земли

1 Апреля 2020

В соответствии с призывом священноначалия усиленно молиться специальной молитвой во время губительного поветрия и смертоносной заразы в Волгоградской епархии прихожане храмов, монастырей, учебных заведений возносят молитву келейно, дополняя ею утренние и вечерние молитвенные правила.
В текст молитвы во время губительного поветрия и смертоносной заразы внесены обращения к священномученику Николаю Попову, преподобной Арсении, игумении Усть-Медведицкой, святому благоверному великому князю Александру Невскому и Всем святым в земле Волгоградской просиявшим.
Верующие отмечают, насколько слова молитвы укрепляюще действуют на душу молящегося, когда они обращаются к благоутробию Божиему, и просят простить наши грехи, укрепить нашу веру и наше упование на Бога.

Бо?же Вели?кий и Вы?шний, Благоутро?бный и Человеколюби?вый Влады?ко, услы?ши нас недосто?йных рабо?в Твои?х, во мно?жестве ми?лости Твоея? и низпосли? нам по?мощь Твою? во вре?мя наше?ствия боле?зни губи?тельныя на род челове?ческий, Твое?ю Кро?вию иску?пленный.
Ве?мы Го?споди, яко согреши?хом пред Лице?м Твои?м и грехо?м на?шим несть числа? . Но умилосе?рдися и отврати? от нас гнев Твой пра?ведный на ны дви?жимый. Не прогне?вайся на ны зело? , Ты бо рекл еси? , яко ра?дость быва?ет на небеси? о еди?ном гре?шнице ка?ющемся. Приими? ны?не и на?ше покая?ние, сле?зы и смире?нныя моли?твы возноси?мыя из глубины? серде?ц на?ших пред святы?м олтаре?м Твои?м.

О?тче щедро?т, Бо?же вся?кого утеше?ния, укрепи? ны моли?твами Преблагослове?нныя Влады?чицы на?шея Богоро?дицы, си?лою Честна?го и Животворя?щего Креста? , свята?го великому?ченика и цели?теля Пантелеи?мона, святого священномученика Николая пресвитера, преподобныя Арсении, игумении Усть-Медведицкой, святого благоверного великого князя Александра Невского и Всех святых в земле Волгоградской просиявших и прекрати? боле?зненное пове?трие и отжени? от нас вся?кую боле?знь и не?мощь, да изба?вльшеся от вся?кия напа?сти Руко?ю Твое?ю кре?пкою, порабо?таем Ти со вся?ким благодаре?нием. Да я?ко и ны?не причаща?ющеся Твоего? неизглаго?ланнаго Человеколю?бия, пое?м и сла?вим Тя, Творя?щаго вели?кая и чу?дная, сла?вная же и изря?дная.

Я?ко Ты еси? Исто?чн;ик исцеле?ний, Бо?же наш, и Тебе? сла?ву возсыла?ем, Отцу? и Сы?ну, и Свято?му Ду?ху, ны?не и при?сно, и во ве?ки веко?в. Ами?нь.